Rama: Pse e refuzuam shitjen e Telekom Albania tek serbët - Bota Sot
Rama: Pse e refuzuam shitjen e Telekom Albania tek serbët

Shqipëria

Rama: Pse e refuzuam shitjen e Telekom Albania tek serbët

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 12:33
Edi Rama

Në përfundim të mbledhjes së qeverisë, kryeministri Rama iu përgjigj interesit të gazetarëve në lidhje me privatizimin e telekomit shqiptar.

Për interesin e shfaqur nga serbët Rama tregoi arsyet pse janë kundër këtij aksioni.

“Qeveria shqiptare nuk është pjesë e transaksionit të një kompanie private si Deutche Telekom që po tërhiqet nga tregjet e vogla.

Por meqenëse bëhet fjalë për një sektor strategjik, qeverisë shqiptare i është kërkuar mendim dhe qëndrimi i saj është “shumë i thjeshtë dhe i qartë”: “Bizneset serbe janë të mirëpritura në Shqipëri, por në këtë sektor strategjik nuk është preferenca jonë”, tha Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...