Policia zvicerane në alarm, shton masat e sigurisë për oficerin Emiljano Nuhu, ja arsyeja - Bota Sot
Policia zvicerane në alarm, shton masat e sigurisë për oficerin Emiljano Nuhu, ja arsyeja

Shqipëria

Policia zvicerane në alarm, shton masat e sigurisë për oficerin Emiljano Nuhu, ja arsyeja

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 17:57
Policia zvicerane

Policia zvicerane ka shtuar masat e sigurisë për oficerin Emiljano Nuhu. Policia zvicerane ka shtuar masat e sigurisë pasi Durim Bami ka udhëtuar jashtë Shqipërisë. Burimet bëjnë me dije se Durim Bami ka dalë jashtë Shqipërisë më 6 tetor.

Emiljano Nuhu kishte deklaruar se ishte larguar nga vendi pasi kishte mësuar nga rrjeti i tij informativ se Durim Bami ishte kontaktuar për eliminimin e tij.

Mësohet se Bami ka kaluar pikën e Morinës dhe më pas është larguar me avion nga Kosova, dyshohet drejt Zvicrës.

Policia zvicerane transferon Emiliano Nuhun në strehim të sigurt. Më parë Emiljano Nuhu jetonte pranë kampit të azilantëve. Emiljano Nuhu denoncoi dhunën ndaj Xhisiela Malokut në 26 shtator.

Në letrat për drejtuesit e policisë, Nuhu shkruante se ndihej i kërcënuar. Durim Bami u ndalua nga policia 3 javë më parë.

Ndalimi i Bamit pas një aksioni të papritur në Nikël. Pak orë pas ndalimit, Bami u lirua pa asnjë akuzë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test