Balla rrëzon pretendimet e Salianjit për përgjimet: Lulzim, pyet Saliun i kujt është numri… - Bota Sot
Balla rrëzon pretendimet e Salianjit për përgjimet: Lulzim, pyet Saliun i kujt është numri…

Shqipëria

E mërkurë, 24 tetor 2018

Balla rrëzon pretendimet e Salianjit për përgjimet: Lulzim, pyet Saliun i kujt është numri…

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 00:34
Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas publikimit nga deputeti demokrat Ervin Salinaji, të një dokumenti me logon e Prokurorisë, ku paraqiteshin disa përgjime.

Vetë deputeti demokrat thotë se është përgjimi i një telefonate të Fredi Alizotit dhe “një miku të tij”. Ne dokumente, përmendet një “Taulant nga Librazhdi”, për të cilin Salianji tha më pas në një emision televiziv se bëhej fjalë për Taulant Ballën.

Ndërkaq, Balla, në një reagim i drejtohet Lulzim Bashës, kryetarit të PD-së, që “të pyesë Saliun” se i kujt është numri me të cilin, sipas dokumente, ka folur Alizoti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test