Masakra në Mat, Basha: Dëshmi e degradimit të shtetit - Bota Sot
Masakra në Mat, Basha: Dëshmi e degradimit të shtetit

Shqipëria

E mërkurë, 24 tetor 2018

Masakra në Mat, Basha: Dëshmi e degradimit të shtetit

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 22:38
Lulzim Basha

Pak orë pas masakrës me 3 viktima në Mat, kryetari i PD-së Lulzim Basha e ka cilësuar atë një ngjarje të tmerrshme.

Basha shpreh ngushëllime për viktimat dhe shton se, “ngjarja është një tjetër dëshmi e përgjakshme e degradimit total të shtetit, e pasigurisë që mbretëron ngado dhe e guximit të banditëve të veshur me pushtet për të kryer një masakër të tillë”.

“Një ngjarje e tmerrshme ka goditur sot Matin dhe ka trazuar shpirtin e çdo shqiptari. Tre punonjës të bashkisë që po punonin për ndërtimin e një rruge janë vrarë barbarisht me bukë në gojë në fshatin Shëlli, – shkruan kryedemokrati në një postim në rrjetet sociale. –

Në këto momente të vështira jam pranë familjeve të Mentor Hoxhës, Hamit Buçit dhe Erzen Alijës dhe lus Zotin që t’ua lehtësoj sado pak dhimbjen. Po ashtu i uroj shërim të shpejtë të plagosurit Astrit Hani.

Ngjarja e sotme është një tjetër dëshmi e përgjakshme e degradimit total të shtetit, e pasigurisë që mbretëron ngado dhe e guximit të banditëve të veshur me pushtet për të kryer një masakër të tillë”, shkruan Basha në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test