Akuzat e Bashës, Xhafaj i përgjigjet me shifra: Ish-ministri më i paaftë - Bota Sot
Akuzat e Bashës, Xhafaj i përgjigjet me shifra: Ish-ministri më i paaftë

Shqipëria

Akuzat e Bashës, Xhafaj i përgjigjet me shifra: Ish-ministri më i paaftë

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 16:22
Fatmir Xhafaj

Përmes një postimi në rrjete sociale, ministri i Bredshëm Fatmir Xhafaj i është përgjigjur kryetarit të opozitës Lulzim Basha.

Xhafaj ka publikuar në shkrim të Forbes ku thuhej se Tirana është vendi më i sigurt në Evropë. Po ashtu ministri Xhafaj ka publikuar dhe shifrave vrasjeve në vitet kur ka qeverisur Basha dhe të vitit 2018.

Postimi i plotë

SHPIFJE dhe E PAVËRTETË! Lulzim Basha, ish-ministri më i pa aftë deklaroi se: “Krimi është më i fortë se kurrë, forcat e rendit dhe organet e ligjit janë më të shpartalluara, më të dobëta se kurrë”.

Luftë pa kompromis ndaj këtyre grupeve kriminale, të skeduara tashmë. “Forca e Ligjit” vepron e do vazhdojë të shënojë rezultate, pa kompromis ndaj të gjitha grupeve kudo janë e çfarë janë. Shihni Tiranën kyeqytetin tonë! E VËRTETA flet me shifra më shumë se me fjalë!,"-përfundon Xhafaj në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...