Xhafaj i përgjigjet Bashës: Ish-ministri më i paaftë - Bota Sot
Xhafaj i përgjigjet Bashës: Ish-ministri më i paaftë

Shqipëria

Xhafaj i përgjigjet Bashës: Ish-ministri më i paaftë

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 16:33
Fatmir Xhafaj

Pas deklaratave të kreut të Lulzim Bashës se krimi është më aktiv se kurrë në të gjithë vendin, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka reaguar duke paraqitur shifra dhe duke e akuzuar Bashën si ministrin më të paaftë.

Në një postim në Twitter ai ka publikuar një shkrim të Forbes, që shkruhet se Tiranë është vendi më i sigurt në Evropë.

Po ashtu ministri ka publikuar dhe shifrave vrasjeve në vitet kur ka qeverisur Basha dhe të vitit 2018.

Postimi i Xhafajt: 

SHPIFJE dhe E PAVËRTETË! Lulzim Basha, ish-ministri më i pa aftë deklaroi se: “Krimi është më i fortë se kurrë, forcat e rendit dhe organet e ligjit janë më të shpartalluara, më të dobëta se kurrë”.

Luftë pa kompromis ndaj këtyre grupeve kriminale, të skeduara tashmë. “Forca e Ligjit” vepron e do vazhdojë të shënojë rezultate, pa kompromis ndaj të gjitha grupeve kudo janë e çfarë janë. Shihni Tiranën kyeqytetin tonë! E VËRTETA flet me shifra më shumë se me fjalë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...