Basha: AKEP, policia e Ramës për të kërcënuar lirinë e shprehjes - Bota Sot
Basha: AKEP, policia e Ramës për të kërcënuar lirinë e shprehjes

Shqipëria

Basha: AKEP, policia e Ramës për të kërcënuar lirinë e shprehjes

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 11:24
Lulzim Basha

Një ditë pasi AKEP publikoi një listë me portale, të cilave u linte 72 orë kohë që të regjistroheshin në QKB para se Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare të ndërmarrë edhe masa ekstreme, ka reaguar për kreu i Partisë Demokratike, duke e cilësuar këtë institucion si “Policia e Mendimit në duart e Ramës”.

Sipas Bashës, Rama kërkon që mediat online të regjistrohen si biznese që t’u lëshojë tatimorët për t’i shantazhuar dhe dhunuar.

“AKEP është Policia e Mendimit në duart e Ramës për të kërcënuar lirinë e shprehjes dhe vrarë të vërtetën. Rama kërkon që mediat online të regjistrohen si biznese që t’u lëshojë tatimorët për t’i shantazhuar dhe dhunuar. Do të dështojë turpsh

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...