Ja sa para u merrte ish-deputeti i PS të burgosurve - Bota Sot
Ja sa para u merrte ish-deputeti i PS të burgosurve

Shqipëria

Ja sa para u merrte ish-deputeti i PS të burgosurve

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 18:17
Ish-deputeti socialist Arben Çuko

Ish-deputeti socialist Arben Çuko, oi cili deri pak kohë më parë mbante dhe detyrën e Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, është arrestuar ditën e sotme pas urdhrit të dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda.

Çuko akuzohet se u merrte para të burgosurve. Emri i tij doli pas përgjimeve që po i bëhej një grupi për trafik droge.

Policia bën me dije se Çuko u merrte nga 1500 deri në 3 mijë euro të burgosurve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat