Dule në Bularat: Policia, ndërhyrje joprofesionale - Bota Sot
Dule në Bularat: Policia, ndërhyrje joprofesionale

Shqipëria

Dule në Bularat: Policia, ndërhyrje joprofesionale

Më: 29 tetor 2018 Në ora: 14:42
Vangjel Dule

Në Bularat kanë mbërritur mëse 100 persona nga Greqia, në pritje të varrimit të 35-vjeçarit që u vra një ditë më parë.

Varrimi që do të bëhej pasditen e së hënës është shtyrë për të martën, në pritje të përfundimit të procedurave dhe sqarimit të pretendimeve të familjarëve të viktimës.

Ekspertizë greke ka kërkuar kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, gjatë vizitës në fshat, i cili e quajti ndërhyjen joprofesionale: “Dëshirojmë të theksojmë thirrjen tonë për gjakftohtësi dhe vendosmëri që këto çështje duhet zbardhur në të gjitha detajet dhe me gjithë transparencën e mundshme. Ka shumë pikëpyetje si nisi konflikti, nga u provokua. Cilat ishin rrethanat, nga kush u mor vendimi për të dhënë një zgjidhje fatale në një kohë që ekziston dhe alternativa të tjera siç na kanë thënë ekspertët që jemi konsultuar”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...