Tahiri gjen lumturinë, mesazh të koduar me fjalët e aktorit të madh - Bota Sot
Tahiri gjen lumturinë, mesazh të koduar me fjalët e aktorit të madh

Shqipëria

Tahiri gjen lumturinë, mesazh të koduar me fjalët e aktorit të madh

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 08:32
Saimir Tahiri

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri këtë të martë ka festuar ditëlindjen e tij të 39-të.

Me këtë rast ai ka publikuar një video të veçantë, ku nëpërmjet saj duket se pranon se ka gjetur lumturinë.

Bëhet fjalë për një leksion lumturie të dhënë nga aktori i madh italian, Roberto Benigni.

Në fjalën e tij, Beningi thotë, “Lumturia, po lumturia! Kërkojeni çdo ditë, vazhdimisht. Madje ju që më dëgjoni tani kërkojeni, sepse e keni, e kemi!”

Këtë video Tahiri e shoqëron me fjalët, “Ditëlindje! Në fund të ditës, veç për kaq është gjithmonë! Ju falenderoj pafund të gjithëve”.

Duket se ky është një mesazh i koduar i Tahirit, pasi Prokuroria e Katanias në Itali, ka mbyllur hetimet ndaj tij, me përfundimin se nuk ka asnjë provë që ta lidhin me akuzat për trafik droge.

Kujtojmë se këtë të hënë ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, shkoi në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

I pyetur nga gazetarët lidhur me arsyen e kësaj vizite, ai tha, “Paraqita diçka. Por pas 2-3 ditësh do flasë konkretisht për çfarë është dorëzova. Është një provë që e quaj deçizive për procesin”.

Tahiri deklaroi se nuk ka frikë nëse merret i pandehur për dosjen “Habilaj”, për të cilën edhe po hetohet.

“Kam një vit që dëgjoj pafundësisht dhe kam heshtur, prisni dhe juve dy ditë”, deklaroi ish-ministri i buzëqeshur, duke u larguar.

Saimir Tahiri është vënë nën hetim, si i dyshuar për lidhje me grupin “Habilaj” që merrej me trafik droge drejt Italisë. Ai akuzohet se i krijonte lehtësi grupit në aktivitetin kriminal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...