Kujt i përkiste jahti me vlerë 600 mijë euro? Tahiri vihet në siklet - Bota Sot
Kujt i përkiste jahti me vlerë 600 mijë euro? Tahiri vihet në siklet

Shqipëria

Kujt i përkiste jahti me vlerë 600 mijë euro? Tahiri vihet në siklet

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 22:30
Saimir Tahiri

Saimir Tahiri është pyetur nga gazetarët në lidhje me udhëtimin e tij me jaht nga Mali i Zi drejt Italisë, në maj të 2017-ës.

Përballë pyestjes se në pronësi të kujt ishte mjeti lundrues dhe a keni udhëtuar ju nga Mali i Zi drejt Italisë me një mjet që kushton rreth 600 mijë euro, Tahiri refuzoi të japë përgjigje për këto pyetje i ndjerë në siklet.

“Unë sot dola në publik se kam një raport të prokurorit të anti-mafias italiane që thotë: se ky zotëri nuk ka lidhe me këtë gjë”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...