“Habit” Tahiri: Shqipëria nuk ka banda, por ca kriminelë - Bota Sot
“Habit” Tahiri: Shqipëria nuk ka banda, por ca kriminelë

Shqipëria

“Habit” Tahiri: Shqipëria nuk ka banda, por ca kriminelë

Më: 2 nëntor 2018 Në ora: 00:33
Saimir Tahiri

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, është rikthyer pas 1 viti në studion e emisionit “Opinion”, duke deklaruar se Shqipëria nuk ka banda, kriminelë dhe ka më pak se çdo vend tjetër.

Pas një heshtje të gjatë dhe mungese në studiot televizive, pavarësisht se emri i tij ka qenë pjesë e lajmeve gjatë të gjithë vitit, Tahiri tha se kjo histori po bëhet e qëllimshme dhe një fakt të tillë e shprehu me përgjegjësi se në vendin tonë nuk veprojnë banda, por ca kriminelë.

“Shqipëria ka kriminalitet si çdo vend tjetër. Ka Greqia, Itali dhe Spanja më shumë kriminelë se Shqipëri. Nuk ka vendi ynë familje mafioze, por kriminelë”,- tha Tahiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...