Berisha denoncoi djalin e kryebashkiakut të Kurbinit, reagon policia - Bota Sot
Berisha denoncoi djalin e kryebashkiakut të Kurbinit, reagon policia

Shqipëria

Berisha denoncoi djalin e kryebashkiakut të Kurbinit, reagon policia

Më: 3 nëntor 2018 Në ora: 10:20
Sali Berisha

Policia e Shtetit ka reaguar pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha se djali i kryebashkiakut të Kurbinit Artur Bardhit ka shkaktuar një aksident ku ka dhe të plagosur por ngjarja u fsheh nga babai i tij dhe deputeti Pjerin Ndreu.

Policia e Shtetit mohon që ngjarja të jetë fshehur dhe se aksidenti është pasqyruar në komunikatën ditore. Po kështu sipas policisë për këtë ngjarje janë kryer të gjitha verprimet hetimore.

Ndërkohë policia deklasifikon komunikatën operative ditore për të bërë transparencë.

Në njoftimin e policisë thuhet se janë referuar materiale në Prokurori për shtetasin F.P., 32 vjeç, banues në Laç pasi në aksin rrugor Thumanë-Mamurras, duke drejtuar mjetin tip “Benz” është përplasur me shtyllat e ndriçimit të rrugës, për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri shtetasi K.I., 17 vjeç, banues në Laç, të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën. Por personat e përmendur në njoftimin e policisë, sipas inicialeve të publikuara nuk kanë lidhje me kryetarin e Bashkisë Artur Bardhi.

REAGIMI I POLICISË

Lidhur me një status në rrjetin social Facebook, të deputetit Berisha, sqarojmë se Policia nuk ka fshehur asnjë ngjarje.
Ajo është pasqyruar si çdo ngjarje tjetër në komunikatën ditore në web në faqen zyrtare të Policisë së Shtetit, më datë 1 nëntor 2018, dhe për këtë ngjarje janë kryer të gjitha veprimet hetimore të cilat i janë përcjellë si materiale procedurale Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Kurbin.
Ky është njoftimi i plotë për ngjarjen:
Më datë 31.10.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për shtetasin F.P., vjeç 32, banues në Laç – Kurbin, pasi në aksin rrugor Thumanë-Mamurras, duke drejtuar mjetin tip “Benz” është përplasur me shtyllat e ndriçimit të rrugës, për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri shtetasi K.I., vjeç 17, banues në Laç, të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën (nenet 290/1 dhe 161 të Kodit Penal).
Policia e Shtetit në kuadër të transparencës, deklasifikon komunikatën operative ditore e cila është e publikuar ne webin zyrtar të Policisë së Shtetit.
Ftojmë cilindo, që para se të akuzojë Policinë për fshehje të ngjarjeve, më parë të vizitojnë faqen zyrtare të Policisë së Shtetit.

STATUSI I BERISHËS

Nuk ka ligj per pushtetaret mafioze!Lexoni denoncimin e policit dixhital. sbZoti Berisha,jam nje punonjes policie ne Lac,Kurbin.Dua te denoncoj nje ngjarje te ndodhur mbreme ne Mamurras rreth ores 22.Makina e Artur Bardhit duke e ngare i biri,ka thyer shtyllen e dritave,ka prishur nje lokal,flitet dhe per te plagosur…!Sot e ter policia kemi qen ne vendngjarje,por kur nuk ka asnje deklarate kjo nuk pranohet…Artur Bardhi bashke me Pjerin Ndreun kan mbyllur kte skandal Flm z.Berisha qe te pakten kemi ku te tregojm se cfar behet ne kte pseudoshtet…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...