Policia i kthen në Shqipëri shtatë persona, po hynin ilegalisht në Kosovë - Bota Sot
Policia i kthen në Shqipëri shtatë persona, po hynin ilegalisht në Kosovë

Shqipëria

Policia i kthen në Shqipëri shtatë persona, po hynin ilegalisht në Kosovë

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 09:41
Foto

Në Morinë të Gjakovës është ndalur nga policia, një furgon me tabela vendore, me vozitës të dyshuarin mashkull (shqiptar), i cili ka transportuar nga territori i Shqipërisë në territorin e Kosovës, gjashtë pasagjerë meshkuj dhe një femër të dyshuar shtetase të Shqipërisë.

Të dyshuarit (pasagjerët) kufirin e kanë kaluar në këmbë, njofton raporti policor.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit shtetas shqiptar pas arrestimit janë dërguar në Gjykatën për Kundërvajtje Gjakovë, ku i janë shqiptuar dënimet me gjobë.

Me urdhër të gjykatës, shtetasit shqiptarë janë dërguar deri në pikën kufitare Vërmicë e më pas kanë kaluar në territorin e Republikës së Shqipërisë. I dyshuari, vozitësi vazhdon të hetohet nga hetuesia e DRPK-së

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...