Komandohet shefi i ri i policisë së burgut të Drenovës - Bota Sot
Komandohet shefi i ri i policisë së burgut të Drenovës

Shqipëria

Komandohet shefi i ri i policisë së burgut të Drenovës

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 12:29
Ilustrim

Komandohet shefi i ri i policisë së burgjeve në IEVP Drenovë, Kamber Hoxha.

Kryekomisar Hoxha është komanduar të mbajë pozicionin e shefit të policisë nga Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve. Ai është vënë në krye të policisë së burgut të Drenovës pas largimit nga detyra të Adriatik Parisit.

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve urdhëroi largimin e Parsit nga detyra për shkelje të kompetencave.

Pak muaj më parë, ndaj Parisit ishte marrë një masë disiplinore dhe hetimi u thellua deri në urdhërimin e largimit të tij nga detyra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...