“Tahiri”, Prokuroria merr si provë vendimin e Katanias… - Bota Sot
“Tahiri”, Prokuroria merr si provë vendimin e Katanias…

Shqipëria

“Tahiri”, Prokuroria merr si provë vendimin e Katanias…

Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 11:15
Samir Tahiri

Prokuroria ka vendosir të administrojë si provë vendimin e Katanias që e nxori ish ministrin e Brendshëm Samir Tahiri të pafajshëm në lidhje me dosjen ‘Habilaj’. Vendimi është administruar në dosje dhe po shqyrtohet me provat e tjera.

Vendimi u depozitua pak ditë më parë nga ish-ministri Tahiri.

“Prokurori i Antimafias italiane në përfundim të hetimeve i kërkuan pushimin e hetimeve ndaj Samir Tahirit se nuk ka asnjë përfshirje në asnjë aktivitet të paligjshëm. Sot unë kam vendimin e anti-mafias italiane.”-, tha Saimir Tahiri permes nje konference per shtyp te mbajtur pak dite me pare.

Kete vendim, Tahiri ia coi edhe Prokurorise, i shoqeruar nga avokati i tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...