Kur “demokrati” Fahri Balliu thurte poezi për Ramiz Alinë - Bota Sot
Kur “demokrati” Fahri Balliu thurte poezi për Ramiz Alinë

Shqipëria

Kur “demokrati” Fahri Balliu thurte poezi për Ramiz Alinë

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 20:29
Fahri Balliu

Ky është Fahri Balliu i vërtetë që dikur shkruante për partinë dhe udhëheqësin komunist Enver Hoxha, ndërsa sot bën si demokrat i flaktë.

Mjafton të lexoni këtë poezi të shkruar nga vetë demokrati më i flaktë Balliu, shumë vite para se të ndryshonte regjimi.

Fahri Balliu ka dalë nga radhët e gazetarëve të besuar të “Zërit të Popullit”, gazetë që ishte zëri i Partisë Komuniste.

Sot Fahri Balliu, është një nga njerëzit më të afërt të Bashës, ndërsa i biri deputet i PD. / Tema

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...