A do të rikandidohet Erion Veliaj për kryetar të Tiranës? Befason Rama - Bota Sot
A do të rikandidohet Erion Veliaj për kryetar të Tiranës? Befason Rama

Shqipëria

A do të rikandidohet Erion Veliaj për kryetar të Tiranës? Befason Rama

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 22:23
Rama dhe Veliaj

Edi Rama nuk e mohon e as pohon kandiadaturën e Erion Veliajt për kryetar të Tiranës. Në emision Repolitix Rama u ka thënë gazetarëve se këtë e vendosin strukturat e Partisë Socialiste

‘Nuk mund te them asgjë për këtë. Këtë e vendosin strukturat dhe anëtarësia e Partisë Socialiste’, ka thënë Rama.

Në anën tjetër, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj pati deklaruar se do të rikandidojë sërish në këtë post.

Zgjedhjet lokale në Shqipëri pritet të mbahen në vitin 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...