Kocias: Ushtria greke nuk njeh kufirin Greqi -Shqipëri - Bota Sot
Kocias: Ushtria greke nuk njeh kufirin Greqi -Shqipëri

Shqipëria

Kocias: Ushtria greke nuk njeh kufirin Greqi -Shqipëri

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 20:11
Nikos Kocias

Nikos Kocias, ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, është shprehur se ushtria greke refuzon të njohë kufirin kufirin Greqi-Shqipëri.

Deklaratën, ish-kryediplomati i Greqisë e bëri në një emision radiofonik në kanalin “News 24/7”, ku foli mes të tjerash, edhe për vrasjen e Kostandonos Kaçifasit në Bularat të Gjirokastrës, të dielën e 28 tetorit.

“Çdo jetë e humbur është një humbje e madhe. Konsultimi në kohë dhe parandalues na mbron. Nuk duhet që në emër të ngjarjeve negative të përkeqësojmë marrëdhëniet dypalëshe. Problemi ynë është nga lindja, të mos bëhemi të çorientuar”, tha Kocias.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...