OST nënshkruan kontrata për projektet e energjisë - Bota Sot
OST nënshkruan kontrata për projektet e energjisë

Shqipëria

OST nënshkruan kontrata për projektet e energjisë

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 13:44
OST

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri, njoftoi se OST nënshkroi kontratën për fillimin e punimeve të Lotitë të  parë për nënstacionet, në kuadër të projektit,  “Linja ajrore 220 kV me dy qarqe Tirana2- Rrashbull dhe unaza 110 kV e Tiranës”.

Ministri shkroi në rrjetet sociale se me përfundimin e projekteve do të sigurohet furnizim i sigurtë e cilësor në zonën Tiranë-Durrës, të cilat përbëjnë mbi 45% të konsumit të përgjithshëm të energjisë në Shqipëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...