Dëbora shkakton probleme në zonat e thella të Shqipërisë - Bota Sot
Dëbora shkakton probleme në zonat e thella të Shqipërisë

Shqipëria

Dëbora shkakton probleme në zonat e thella të Shqipërisë

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 07:43
Dëbora

Reshjet e borës kanë shkaktuar probleme në zonat e thella për shkak të temperaturave të ulta dhe ngricave.

Kështu, zona si Lura, Kalaja e Dodës  Selishta dhe fshatrat e rrethit të Bulqizës  kanë vështirësi në qarkullim,  pasi ngricat e bëjnë shumë të rrezikshëm kalimin e mjeteve.

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë reshje të dendura bore dhe ngrica në fshatrat e Bulqizës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...