Siguria rrugore, punime emergjence në aksin Librazhd-Prrenjas - Bota Sot
Siguria rrugore, punime emergjence në aksin Librazhd-Prrenjas

Shqipëria

Siguria rrugore, punime emergjence në aksin Librazhd-Prrenjas

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 16:21
Pamje nga punimet

Autoriteti Rrugor Shqiptar po punon për rikonstruksionin e rrugës Librazhd-Prrenjas.

Për t’i paraprirë stinës së dimrit dhe rritjes së sigurisë së mjeteve në rrugë, Autoriteti Rrugor vazhdon punën me intensitet për të ndërhyrë në ato akse që kanë probleme për sigurinë rrugore.

Ndërhyrjet kanë vazhduar sot në disa akse njëherazi si në rrugor Librazhd Komuna Qukës, riparimin e urës Hotolishtit dhe në Xhyrë.

Autoriteti Rrugor Shqiptar  sqaron se “Emergjenca EWCO 3 – Hyrje Librazhd Komuna Qukës – e përfunduar me shtresat asfaltime. Emergjenca EWCO 2 – Hyrje Librazhd Komuna Qukës – e përfunduar me shtresa asfaltime. Riparimi i plotë i të gjithë urës së Hotolishtit me shtresë asfaltike (tapet). Emergjenca EWCO 7 në Xhyrë ka përfunduar”. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...