Allegri zbulon se kush ishte njeriu kryesor në ndeshjen, Juventus – Valencia - Bota Sot
Allegri zbulon se kush ishte njeriu kryesor në ndeshjen, Juventus – Valencia

Futboll

Allegri zbulon se kush ishte njeriu kryesor në ndeshjen, Juventus – Valencia

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 08:26
Maxi Allegri

Maxi Allegri është deklaruar pas fitores ndaj Valencias në Ligën e Kampionëve.

Trajneri i Juventusit, Maxi Allegri, ka thënë se ata kanë luajtur mençur ndaj Valencias, duke fituar me rezultat minimal, 1:0.

“Valencia dëshmoi se janë në formë të mirë, kanë mbrojtjen më të mirë në La Liga dhe nuk është e lehtë për të shënuar kundër tyre”, tha trajneri italian pas ndeshjes,

Ata sulmuan me katër dhe mbrojti me gjashtë, kështu që ne luftuam për të gjetur hapësirat dhe për t’i prishur ato .

“Ky është një ekip krejtësisht i njëjtë me sezonin e kaluar, por duke luajtur së bashku, ne jemi përmirësuar dhe me kalimin e kohës kemi lëvizur topin më shpejtë. Ronaldo na jep një ndjenjë sigurie dhe besimi, por ekipi është në thelb i njëjtë”, ka shtuar më tej Allegri. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...