Lëvizja për Universitetin: Nuk i larguam ne banorët e Astirit, por ... - Bota Sot
Lëvizja për Universitetin: Nuk i larguam ne banorët e Astirit, por ...

Shqipëria

Lëvizja për Universitetin: Nuk i larguam ne banorët e Astirit, por ...

Më: 8 dhjetor 2018 Në ora: 15:35
Foto

Kanë qenë aktivistët e Arlind Qorrit dhe FRESH-istat e infiltruar ata që i larguan banorët e Astirit.

Janë aktivistët e Lëvizjes për Universitetin që kanë reaguar pas akuzave që janë bërë ndaj tyre.

Ata kanë dalë me një komunikatë për mediat:

Shpifësit e partive politike po përhapin lajme të rreme mbi veprimtarinë e aktivistëve të Lëvizjes Për Universitetin. Asnjëri prej nesh, në asnjë moment nuk ka kërkuar largimin e banorëve të Astirit nga protesta. Madje ditën e parë të protestës e kemi duartrokitur bashkërisht njërin prej banorëve që po solidarizohej me kërkesat e studentëve. Ne mendojmë se qeveria, ashtu siç po cenon të drejtat e studentëve për arsim, po shkel edhe të drejtën jetike të banimit të banorëve të Astirit duke u prishur shtëpitë.

Ne jemi kundër të gjitha partive politike!

Ne jemi për universitetin, për shoqërinë!

Studentët e bashkuar kanë për të fituar!

Pamjet e mëposhtme tregojnë se asnjëri nga zhurmuesit nuk është aktivist i Lëvizjes Për Universitetin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat