Rrëzim tronditës, skiatori me helikopter transportohet në spital - Bota Sot
Rrëzim tronditës, skiatori me helikopter transportohet në spital

Skijim

Rrëzim tronditës, skiatori me helikopter transportohet në spital

Nga: Kemajl Goca Më: 28 dhjetor 2018 Në ora: 16:10
Rrëzim tronditës, skiatori me helikopter transportohet në spital

Skiatori 27 – vjeçar nga Sllovenia, Klemen Kosi, ka pasur një ditë të zezë në Qendrën e Skive në Bormio të Italisë.

Ai bëri një gabim në disiplinën e lëshimit, një lëvizje të pakontrolluar dhe i kushtoi me rrëzim tronditës, duke  përfunduar edhe jashtë rrjetave të sigurisë së shtegut.

Sipas mediave të huaja, ai është lënduar mjaft rëndë dhe me helikopter është transportuar në njërën nga spitalet italiane. Raportohet se gjendja e tij është stabile.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...