Kampionati i skitarëve të ri - Bota Sot
Kampionati i skitarëve të ri

Skijim

Kampionati i skitarëve të ri

Më: 13 janar 2019 Në ora: 08:28
Ilustrim

Federata Skitare e Kosovës organizon sot në Bogë të Rugovës, Kampionatin e Kosovës për kategoritë e reja në disiplinën e Sllallomit (SL).

Dje kjo federatë ka mbajtur garat për Kupën Memoriale “Hajrush Demaj”.

Ndërsa sot mban Kampionatin për kategoritë e reja.

Agjenda

Sllallom (SL) – Kategoritë e Reja (U8 – U12 GS) dhe (U14 – U16 SL)

në ora 09:00 - bëhet shiqimi i shtegut,

në ora 09:30 - hapja solemne,

në ora 09:45 - starti I (lëshimi i parë) (U14 – U16) – SL

në ora 11:00 - pauza për verifikim të rezultateve dhe respektimi i kohës për ankesa

në ora 11:15 - starti II (lëshimi i dytë) (U14 – U16) – SL

në ora 12:30 - pauza për verifikim të rezultateve dhe respektimi i kohës për ankesa

në ora 13:30 - starti I (lëshimi i parë) (U8 – U12) – GS

në ora 15:00 - pauza për verifikim të rezultateve dhe respektimi i kohës për ankesa

në ora 16:00 - shpallja e fituesve.

Pas çdo lëshimi të parë bëhet pushim prej 15m. për verifikim të diskualifikimeve nga gjyqtarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...