Shiffrin e shkëlqyeshme, 13 fitore gjatë këtij edicionit

Skijim

Shiffrin e shkëlqyeshme, 13 fitore gjatë këtij edicionit

Më: 2 shkurt 2019 Në ora: 17:05
Shiffrin e shkëlqyeshme, 13 fitore gjatë këtij edicionit

Skiatorja amerikane Mikaela Shiffrin triumfoi në sllallom, në garën që u mbajt në Maribor të Sllovenisë. Kjo është fitorja e 13-të gjatë këtij edicionit në Kupën e Botës, e gjashta në sllallom. Ajo zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 1:42.60 minuta, me kohën me të shpejt për 77 qindtat se vendi i dytë, suedezja Anna Swenn Larsson dhe me 1 sekondë e 15 qindtat se pozita e tretë Wendy Holdener e Zvicrës. Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Shiffrin prin me 1.694, duke lënë pas Vlhovan me 1.043, ndërsa në sllallom Shiffrin udhëheq me 860 pikë, e ndjekur nga Vlhova me 725.

Rezultatet

1. Mikaela Shiffrin (SHBA) 1:42.60

2. Anna Swenn Larsson (Suedia) +0.77

3. Wendy Holdener (Zvicra) +1.15 4.

4. Frida Hansdotter (Suedia)  +01,34

5. Petra Vlhova (Sllovakia)    +01,70

6. Bernadette Schild (Austria)                +02,11

7. Kristin Lysdahl (Norvegjia)       +02,37

8. Chiara Costazza (Italia)     +02,65

9. Katharina Truppe (Austria)        +02,67

10. Christina Geiger (Gjermania)  +02,72

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat