Albin Tahiri e përfaqësoi Kosovën në Kupën Evropiane në Slloveni - Bota Sot
Albin Tahiri e përfaqësoi Kosovën në Kupën Evropiane në Slloveni

Skijim

Albin Tahiri e përfaqësoi Kosovën në Kupën Evropiane në Slloveni

Më: 11 mars 2019 Në ora: 11:21
Albin Tahiri

Albin Tahiri e përfaqësoi Kosovën në fundjavë në Kupën Evropiane në Kranjska Gora të Sllovenisë, por nuk ka arritur sukses duke u eliminuar në rundet e hershme.

Skitari kosovar garoi në dy disiplina, atë të sllallomit dhe sllallomit të madh.

Megjithatë, koha e tij në këto dy disiplina nuk ishte mjaftueshëm e mirë për të arritur ndonjërin prej 30 vendeve të para, për t’u kualifikuar në lëshimin e dytë.

Albin Tahiri ishte sportisti i parë dhe i vetëm që e përfaqësoi Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Korenë Jugore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...