Blerta me këto bukuroshe lëshon mesazhin nga maja e Brezovicës  - Bota Sot
Blerta me këto bukuroshe lëshon mesazhin nga maja e Brezovicës 

Skijim

Blerta me këto bukuroshe lëshon mesazhin nga maja e Brezovicës 

Nga: K. G. Më: 17 mars 2019 Në ora: 13:45

Pak është e mërzitur portierja e hendbollit Blerta Tërpeza sepse po i shkrihet bora dhe po futen në stinën e pranverës!

Ajo është në maje të Brezovicës, duke skijuar me disa shoqe bukuroshe dhe me vete ka edhe trajneren Vlora Jasharin! Blerta tha se ka qenë një dimër jo aq i mundimshëm, por sipas saj tani do t’i mungojë shumë Brezovica për 6 muaj, për faktin se po shkrihet bora.

Image

“Borën e dua shumë, por gradualisht po shkrihet! Për rreth 7 muaj ose me tepër, kështu që duhet të ikim nga skijimi, pasi që është fundi i edicionit”, tha Blerta, që ka shoqet përkrah saj, por sa herë të do i mposhtë në garat mes vete, sidomos Vlorës si shpesh ia bën 8 me 2 për nga teknika dhe zgjuarsia!

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat