Hedhja drithëruese nga lartësia ekstreme e malit - Bota Sot
Hedhja drithëruese nga lartësia ekstreme e malit

Skijim

Hedhja drithëruese nga lartësia ekstreme e malit

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 10:17
Matthias Giraud

Skiatori francez i ekstremeve, Matthias Giraud, ka ndërmarrë një tjetër nismë.

Ai u hodh me ski nga Malli i Bardhë në zbrazëti, duke hapur parashutën në ajër, për tu ulur në Grand Plateau.

Bëhet fjalë për një rekord absolute të “ski base jump”, nga një lartësi prej 4300 metra.

Nisma e pazakontë u realizua të enjten, e 24 qershorit. Videoja u përhap me shpejtësi, ku në të tregohen momente vërtetë ekstreme.

Me origjinë nga Normandia dhe i rritur në Savoia, Giraud është 36 vjeç dhe është një profesionist në hedhjen me ski nga lartësitë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat