Enxhi Sefaj përfaqëson Kosovën në garat botërore ‘Pokal loka 2020 Sloveni’ - Bota Sot
Enxhi Sefaj përfaqëson Kosovën në garat botërore ‘Pokal loka 2020 Sloveni’

Skijim

Enxhi Sefaj përfaqëson Kosovën në garat botërore ‘Pokal loka 2020 Sloveni’

Më: 14 shkurt 2020 Në ora: 10:48
Enxhi Sefaj

Sot në Slloveni, fillojnë garat botërore të skiatorëve. Në këto gara të nivelit botërorë, POKAL LOKA 2020 SLOVENI, Kosovën e përfaqëson, skiatorja Enxhi Sefaj.

Enxhi Sefaj, skiatorja nga Kosova në këtë garë do të jetë garuese në mesin e 230 skiatorëve nga 30 shtete të ndryshme U2 14.

Njoftimi i plotë:

POKAL LOKA 2020 SLOVENI

Po fillon gara e 45. me radhë!

Skiatorë të rinj nga e gjithë bota vijnë në këtë garë – 30 shtete, 230 konkurrentë. Në mesin e tyre do të marrë pjesë edhe garuesja nga reprezentacioni i Kosovës Enxhi Sefaj

Hapja e garës do të bëhet të Premten, 14 Shkurt 2020 në orën 18.00

Kurse të shtunën do të mbahet slalomi i madh dhe të dielën slalom.

Enxhit i urojm suksese!

Image
Enxhi Sefaj
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat