Federata Skitare mban garën për kupën “Hajrush Demaj” - Bota Sot
Federata Skitare mban garën për kupën “Hajrush Demaj”

Skijim

Federata Skitare mban garën për kupën “Hajrush Demaj”

Më: 29 shkurt 2020 Në ora: 09:07
Ilustrim

Federata Skitare e Kosovës organizon garën për kupën memoriale “Hajrush Demaj” në disiplinën e Sllallomit (SL) për kategoritë e reja.

Gara zhvillohet në Bogë të Rugovës.

Agjenda:

E shtunë – Sllallom (SL) – Kategoritë e Reja (U8 – U10 - U12 SL) dhe (U14 – U16 SL)

në ora 09:00 - bëhet shiqimi i shtegut,

në ora 09:30 - hapja solemne,

në ora 09:45 - starti I (lëshimi i parë)

në ora 11:00 - pauza për verifikim të rezultateve dhe respektimi i kohës për ankesa

në ora 12:00 - starti II (lëshimi i dytë)

në ora 16:00 - shpallja e fituesve.

Pas çdo lëshimi të parë bëhet pushim prej 15m. për verifikim të diskualifikimeve nga gjyqtarët dhe bëhet pranimi i ankesave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat