Mungesa e borës, shtyhen garat e skijimit

Skijim

Mungesa e borës, shtyhen garat e skijimit

Nga: K.G. Më: 5 nëntor 2020 Në ora: 17:57
Mungesa e borës, shtyhen garat e skijimit

Garat për femra dhe meshkuj ishin caktuar për 13 dhe 14 nëntor, dhe datat e reja janë tani me 26 dhe 27 nëntor. Arsyeja e shtyrjes së garave në skijim nuk është koronavirusi, por mungesa e borës.

Federata Ndërkombëtare e Skijimit ka shtyrë garën për shkak të mungesës së borës dhe temperaturave të larta, e cila tani për tani nuk e lejon atë të kryejë provën e vetme në sllallomin e madh paralel të sezonit.

Kontrolli tjetër i dëborës do të jetë më 18 nëntor, në të cilin do të ketë gjithashtu një përgjigje të qartë në lidhje me garën në Lech.

Para kësaj, femrat do të jenë në garën e sllallomit për Kupën e Botës në Levi, Finlandë me 21 dhe 22 nëntor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat