Rezultate solide të skiatorëve tanë në Erzurum - Bota Sot
Rezultate solide të skiatorëve tanë në Erzurum

Skijim

E diel, 21 tetor 2018

Rezultate solide të skiatorëve tanë në Erzurum

Më: 14 shkurt 2017 Në ora: 14:47
Besim Hasani në mes me garues

Skitarët e kombëtares së Kosovës përfunduan garën e sllallomit të madh në Erzurum. Arbi Pupovci dhe Vernor Gjurkaj ishin në mesin e jo shumë garuesve që përfunduan garën pas dy ngjarjeve, nga 60 garues në total.

Pupovci u radhit i 37-ti (me ngecje +26.43 ndaj vendit te pare), kurse Gjurkaj i 38-ti (me ngecje +41.19).

Pasnesër Pupovci dhe Gjurkaj kanë garën e sllallomit, kurse nesër Lyra Hoxha dhe Adea Haxhidauti.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test