Shkëlqen Kriechmayri - Bota Sot
Shkëlqen Kriechmayri

Skijim

E hënë, 15 tetor 2018

Shkëlqen Kriechmayri

Nga: Kemajl Goca Më: 1 dhjetor 2017 Në ora: 23:27
Vincent Kriechmayr, foto Reuters

Skiatori nga Austria,Vincent Kriechmayr shkëlqeu në disiplinën e supersllallomit të madh, në garën që u mbajt në Beaver Creek të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kriechmayr renditet i pari me kohë të kaluar për 1:09.71 minuta, me kohën me të shpejt për 23 qindtat se norvegjezi  Kjetil Jansrud  dhe 33 qindtat se austriaku Hannes Reichelt. Në renditjen e supersllallomit të madh,jansrud kryeson me 180 pikë, duke lënë pas Kriechmayr (129),Reichelt (120) etj, ndërsa në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Jansrud prin me 225 pikë, pasojnë Kriechmayr (158), Svindal (145) etj.

Rezultatet
 
1. Vincent Kriechmayr (Austria)        1:09.71
2. Kjetil Jansrud (Norvegjia)        0.23
3. Hannes Reichelt (Austria)        0.33
4. Adrien Théaux (Franca)        0.44
5. Alexis Pinturault (Franca)        0.53
6. Aksel Lund Svindal (Norvegjia)        0.60
7. Matthias Mayer (Austria)        0.60
8. Aleksander Aamodt Kilde (Norvegjia)        0.67
9. Andreas Sander (Gjermania)        0.79
10. Thomas Dressen (Gjermania)        0.83

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test