Weirather + 11 qindtat nga Gut - Bota Sot
Weirather + 11 qindtat nga Gut

Skijim

E martë, 20 nëntor 2018

Weirather + 11 qindtat nga Gut

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 3 dhjetor 2017 Në ora: 23:11
Tina Weirather

Skiatorja nga Lihteshtejni,Tina Weirather, tregoi formë të jashtëzakonshme në disiplinën e supersllallomit të madh, e cila u mbajt në Qendrën e Skive në Lake Louise të Kanadasë.

Weirather zuri pozitën e parë me kohë të kaluar për 1:18.52 minuta dhe me kohë më të mirë për 11 qindtat se zvicerania Lara Gut.Gut bëri paraqitje shumë të mirë por e pafat që të fitoi këtë garë, por me kohë ishte shumë më e shpejt për 16 qindtat se se austriakja Nicole Schmidhofer, që renditet në vend të tretë. Amerikania Shiffrin kryeson me 501 pikë, pasojnë:Rebensburg (336),ëeirather (234), Vlhova (221) etj.

Rezultatet

1.Tina Weirather (Lihteshtejni)      1:18.52

2.Lara Gut (Zvicra)       0.11

3.Nicole Schmidhofer (Austria)       0.27

4.Tessa Worley (FRA)      0.83

5.Mikaela Shiffrin (SHBA)     0.84

6.Johanna Schnarf (Italia)       0.88

7.Jasmine Flury (Zvicra)      0.92

8.Cornelia Hütter (Austria)      0.94

9.Sofia Goggia (Italia)       1.00

10.Corinne Suter (Zvicra)     1.25 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test