Hirscher fitoi në sllallomin e madh - Bota Sot
Hirscher fitoi në sllallomin e madh

Skijim

E enjte, 18 tetor 2018

Hirscher fitoi në sllallomin e madh

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 3 dhjetor 2017 Në ora: 23:16
Marcel Hirscher

Skiatori austriak, Marcel Hirscher, ka qenë më i mirë në disiplinën e sllallomit të madh të Kupës së Botës, e cila u zhvillua në Beaver Creek të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kampioni i Botës zuri pozitën e parë me kohë të kaluar 2:37.30 minuta dhe ishte për 88 qindtat më i shpejtë se norvegjezi Henrik Kristoffersen.

Gjermani Stefan Luitz për 15 qindtat ngeci nga pozita e dytë dhe për një qindtën ka qenë më i shpejt se Manuel Feller i Austrisë. Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Jansrud udhëheq me 249 pikë  i ndjekur nga Svindal (245), Feuz (208) etj.

Rezultatet

1.Marcel Hirscher (Austria)      2:37.30

2.Henrik Kristoffersen (Norvegjia)       0.88

3.Stefan Luitz (Gjermania)       1.03

4.Manuel Feller (Austria)     1.04

5.Justin Murisier (Zvicra)       1.18

6.Loïc Meillard (Zvicra)      1.32

7.Ted Ligety (SHBA)       1.36

8.Filip Zubçiç (Kroacia)      1.47

9. Hans Olsson (Suedia)       1.65

10.Tommy Ford (SHBA)      1.94

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test