Departamenti i Sportit largohet nga Kuvendi i Federatës së Skitarisë së Kosovës - Bota Sot
Departamenti i Sportit largohet nga Kuvendi i Federatës së Skitarisë së Kosovës

Skijim

E hënë, 22 tetor 2018

Departamenti i Sportit largohet nga Kuvendi i Federatës së Skitarisë së Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 17 dhjetor 2017 Në ora: 14:54
Ilustrim

Një burim brenda kuvendit, bëri të ditur për gazetën kombëtare “Bota sot”, se cila cilat ishin arsyet që Departamenti i Sportit të Kosovës, që  e lëshuan kuvendin e punës së Federatës së Skitarisë së Kosovës. “E lëshuam Kuvendin e Federatës së Skitarisë, të mbajtur dje, sepse u shkel ligji për sport dhe rregulloret e vet Federatës.

Këshilli profesional kishte propozuar ndryshimet e statutit por një gjë e tillë nuk është lejuar nga Bordi në krye me kryetarin që këto propozime të vihen para delegatëve të kuvendit që të qiten në votim, pasi që është ndryshuar statuti sipas tekeve të federatës, që bie ndesh me vet rregulloret e kuvendit, gjithashtu u shkel edhe ligji për sport. DSK-ja lëshon kuvendin”, thuhet nga një burim që nuk do t’i identifikohet me emër. Së shpejti pritet një reagim nga FSK dhe nga vetë DSK.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test