Hirscher më i shpejti në Adelboden - Bota Sot
Hirscher më i shpejti në Adelboden

Skijim

Hirscher më i shpejti në Adelboden

Nga: Kemajl Goca Më: 6 janar 2018 Në ora: 21:29
Hirscher

Kampioni i botës, Marcel Hirscher, zuri vendin e parë në disiplinën e sllallomit të madh, që u mbajt në Qendrën e Skive në Adelboden të Zvicrës. Austriaku zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 2:28.63 minuta, duke lënë pas për 17 qindtat norvegjezin Henrik Kristoffersen dhe për 21 qindtat francezin Alexis Pinturault.

Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Hirscher kryeson me 774 pikë, pasojnë Kristoffersen (660), Pinturault (502) etj.

Në disiplinën e sllallomit, Hirscher prin me 420 pikë, i ndjekur nga  Kristoffersen me 365 sosh.

Rezultatet

1.Marcel Hirscher (Austria)   2:28.63

2.Henrik Kristoffersen (Norvegjia)   0.17

3. Alexis Pinturault (Franca) 0.21

4.Luca De Aliprandini (Italia)   1.14

5.Zan Kranjec (Sllovenia) 1.20

6.Manuel Feller (Austria) 1.20

7.Manfred Mölgg (Italia)  1.35

8.Mathieu Faivre (Franca) 1.57

9.Riccardo Tonetti (Italia)   1.57

10.Leif Haugen (Norvegjia)    1.59

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat