Koreja e Veriut do marrë pjesë në LO Dimërore që mbahen në Korenë e Jugut - Bota Sot
Koreja e Veriut do marrë pjesë në LO Dimërore që mbahen në Korenë e Jugut

Skijim

Koreja e Veriut do marrë pjesë në LO Dimërore që mbahen në Korenë e Jugut

Më: 9 janar 2018 Në ora: 19:03
Ilustrim

Koreja e Veriut do të dërgojë një delegacion në Lojërat Olimpike Dimërore 2018, që zhvillohen në Korenë e Jugut në shkurt, thonë zyrtarët nga Seuli.
Ky vendim erdhi pasi 2 vendet u ulën sot në negociata të një niveli të lartë, pas më shumë se 2 vitesh ndërprerje të komunikimit mes 2 Koreve.
Delegacioni do të përfshijë atletë, zyrtarë dhe një grup drejtuesish, ndërsa vendimi u përshëndet edhe nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), që theksoi se ky është një shembull ideal për të ilustruar ndikimin pozitiv të sportit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat