Kosova në Korenë e Jugut - Bota Sot
Kosova në Korenë e Jugut

Skijim

Kosova në Korenë e Jugut

Më: 6 shkurt 2018 Në ora: 19:22

Pas rreth 20 orësh udhëtim, ekipi olimpik i Kosovës ka arritur në Fshatin Olimpik në PyeongChang të Koresë së Jugut.

Udhëtimi u bë nga Prishtina për në Stamboll, nga Stambolli për në Seoul dhe nga Seouli në PyeongChang.

Ekipi olimpik përbëhet nga skitari Albin Tahiri, trajneri i tij, Agim Pupovci, shefi i misionit, Bujar Turjaka dhe zyrtari për media, Kushtrim Krasniqi.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat