Thaçi viziton skijatorin Albin Tahiri në Kore - Bota Sot
Thaçi viziton skijatorin Albin Tahiri në Kore

Skijim

Thaçi viziton skijatorin Albin Tahiri në Kore

Më: 10 shkurt 2018 Në ora: 11:30
Hashim Thaçi dhe Albin Tahiri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka vizituar sot skitarin, Albin Tahiri. Thaçi ndodhet në Korenë e Jugut aty ky Albini do të përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore në garat me ski.

“Në fshatin olimpik të Pyeongchangut, sot vizitova ekipin olimpik të Kosovës.

Skiatorit kosovar, Albin Tahirit, i urova suksese në garat që do t’i zhvillojë në ditët e ardhshme.

Vetë pjesëmarrja e tij dhe e Kosovës në Olimpiadë, është një fitore e madhe për shtetin tonë” shkruan Thaçi në Facebook.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat