Albin Tahiri në finale të olimpiadës dimërore! - Bota Sot
Albin Tahiri në finale të olimpiadës dimërore!

Skijim

Albin Tahiri në finale të olimpiadës dimërore!

Më: 11 shkurt 2018 Në ora: 00:25
Albin Tahiri

Skitari alpin i Kosovës, Albin Tahiri ka kaluar me sukses dy stërvitjet e para në diciplinën më të shpëjtë në lojërat olimpike dimërore, “downhill”.

Në këtë rast, ai ka fituar të drejtën që të pushoj dhe mos të merr pjesë në stërvitjen e sotme, pasi nuk është diskualifikuar në dy lëshimet e para.

Finalja e lëshimit të shpejtë (downhill), mbahet sot në orën 03:00 të mëngjesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat