Dita e 11-të e Pyeongchang, ky shtet ka më së shumti medalje - Bota Sot
Dita e 11-të e Pyeongchang, ky shtet ka më së shumti medalje

Skijim

E enjte, 18 tetor 2018

Dita e 11-të e Pyeongchang, ky shtet ka më së shumti medalje

Më: 19 shkurt 2018 Në ora: 19:13
Lojërat Olimpike Dimërore

Përfaqësuesja e Norvegjisë vazhdon të jetë e para në listën e medaljeve në Lojërat Olimpike Dimërore.

Sot është zhvilluar dita e 11’të e Olimpadës Dimërore që po mbahet në Pyeongchang të Koresë së Jugu.

Ekipi i Norvegjisë deri tani ka grumbulluar plotë 28 medalje: 11 të arta, 9 të argjendta dhe 8 të bronzta.

Image
Image

Pas tyre radhitet Gjermania me 20 medalje: 10 të arta, 6 të argjendta dhe 4 të bronzta.

Në pozitën 3 dhe 4 radhitet: Kanadaja me 17 medalje në total: 6 të arta, 5 të argjendta dhe 6 të bronzta dhe Holanda me 13 medalje, 6 të arta, 5 të argjendta dhe 2 të bronzta.

Më poshtë e keni listën e plotë:

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test