Skiatorja zvicerane me mbiemrin e shqiptarit! - Bota Sot
Skiatorja zvicerane me mbiemrin e shqiptarit!

Skijim

Skiatorja zvicerane me mbiemrin e shqiptarit!

Nga: Kemajl Goca Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 11:01
Skiatorja zvicerane me mbiemrin e shqiptarit!

Në faqen e Federatës Ndërkombëtare të Skive (FIS), emri i skiatores së mirënjohur zvicerane, Lara Gut, ka edhe një mbiemër shtesë dhe atë të shqiptarit të Republikës së Kosovës, me nënshtetësi zvicerane. 

Image

Faqja e FIS-it

Lara Gut është e martuar me futbollistin e mirënjohur Valon Behrami, që luan për Udinesen në Serie A. Ylli i skijimit tani e ka në faqen zyrtare të FIS-it, Gut-Behrami. “Tifozët duhet të mësohen me një emër të ri. Lara Gut-Behrami”, shkruan mes të tjera “Blick”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test