Shkëlqen Shiffrin - Bota Sot
Shkëlqen Shiffrin

Skijim

Shkëlqen Shiffrin

Nga: Kemajl Goca Më: 2 dhjetor 2018 Në ora: 23:19
Mikaela Shiffrin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Mikaela Shiffrin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës shënoi fitore në disiplinën e supersllallomit të madh, që u zhvillua në Lake Louise të Kanadasë.

Skiatorja amerikane ka qenë shumë më e mirë se rivalet, duke e zënë vendin e parë me kohë të kaluar për 1:19.41 minutë ose për 77 qindtat më e shpejt se Ragnhild Mowinckel nga Norvegjia.

Viktoria Rebensburg nga Gjermania zuri vendin e tretë me 83 qindtat e kohës më të dobët se vendi i parë dhe për një qindtën ka qenë më e shpejt se pozita e katërt Ramona Siebenhofer nga Austria. Lara Gut-Behrami renditet në vend të tetë me kohë më të dobët për 98 qindtat se Shiffrin. Shiffrin udhëheq me 489 pikë në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botë, duke lënë pas Gisin me 251.

Rezultatet:

1. Mikaela Shiffrin (SHBA) 1:19.41

2. Ragnhild Mowinckel (Norvegjia) +0.77

3. Viktoria Rebensburg (Gjermania)+0.83

4. Ramona Siebenhofer (Austria)   +0.84

5. Valerie Grenier (Kanada) +0.88

6. Romane Miradoli (Franca) +0.90

6. Anna Veith (Austria) +0.90

8. Lara Gut  Behrami (Zvicra)+0.98

9. Stephanie Venier (Austria)  +1.00

10. ILka Stuhec (Sllovenia) +1.07

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test