Nëna e 3 fëmijëve: Pa drita e pa ujë, ditëlindjen e djalit e festuam me bukë e sheqer - Bota Sot
Nëna e 3 fëmijëve: Pa drita e pa ujë, ditëlindjen e djalit e festuam me bukë e sheqer

Sociale

Nëna e 3 fëmijëve: Pa drita e pa ujë, ditëlindjen e djalit e festuam me bukë e sheqer

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 20:10
Luzia Rrokaj

Luzia Rrokaj, nëna e tre fëmijëve, ka rrëfyer për mikrofonin e Syri TV kaluarin e saj të vuajtjeve.

Bashkë me fëmijët e saj ajo jeton prej një viti e gjysmë pa energji elektrike, ndërsa tregon se ditëlindjen e djalit e festoi vetëm me bukë dhe sheqer.

Ajo rrëfen edhe se, ish bashkëshorti i saj sillej shumë keq në familje, ku sipas saj dhuna ishte gjithmonë e pranishme, si fizike ashtu edhe psikologjike.

“I dukej vetja shumë i pushtetshëm”, rrëfen nëna mes lotëve.

Më tej ajo rrëfen se si e festoi ditëlindjen e djalit të saj, ndërsa shton se si kryeministri Rama ashtu edhe kryebashkiaku Veliaj nuk i japin përgjigjur apeleve të saj për ndihmë.

Intervista e plotë:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat