21-vjeçarit nga Vushtrria motra ia dha palcen kurrizore, por tani ai ka nevojë për ndihmën tuaj

Sociale

21-vjeçarit nga Vushtrria motra ia dha palcen kurrizore, por tani ai ka nevojë për ndihmën tuaj

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 23:28
Shpetim Krasniqi

Shpetim Krasniqi 21 vjeqar nga fshati Begaj i Vushtrrisë, disa muaj më herët është diagnostifikuar me Leukemi Akute.

Shpetimi ishte trajtuar më herët në Turqi dhe i është transplantuar palca kurrizore nga motra, por fatkeqësisht sëmundja e tij i është rikthyer përsëri dhe gjendja e tij shëndetësore është shumë kritike.

Pas keqësimit të gjendjes së tij, me urgjencë është rikthyer në Turqi dhe ka filluar trajtimin me kimioterapi.

Kosto e trajtimit është 120.000€ dhe familja e tij nuk ka mundësi ta përballoj këtë, andaj kërkojmë ndihmën e tuaj si herën e parë.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat