Pas 29 vjetësh në Gjermani, kthehet me familje për të jetuar në Kosov

Sociale

Pas 29 vjetësh në Gjermani, kthehet me familje për të jetuar në Kosov

Më: 18 shtator 2020 Në ora: 12:56
Foto ilustrim

Pothuajse një jetë të tërë Ibrahim Islami nga fshati Dumnicë e kaloi në mërgim.

Por, ndryshe nga shumë të tjerë, ai nuk e kishte marrë këtë rrugë për tu mos u kthyer një kohë të gjatë.

Ndërkohë, së fundmi ai la gjithçka në Gjermani për tu kthyer në vendlindje. Një vendim ky jo i lehtë, por thotë se malli për atdhe dhe dëshira për ta parë vendin e tij duke përparuar e bindën atë për tu kthyer dhe për jetuar tashmë në Kosov

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat