Foshnja 5 muajshe nga Kamenica ka nevojë për ndihmë për shërim jashtë vendit

Sociale

Foshnja 5 muajshe nga Kamenica ka nevojë për ndihmë për shërim jashtë vendit

Më: 28 tetor 2020 Në ora: 20:20
Esila Morina

Esila Morina e lindur më datë 25.05.2020, nga Komuna e Kamenicës, me vendbanim në Hodonoc, është diagnostifikuar me Tumor Gjigant në Zemër dhe ka nevojë për trajtim jashtë vendit. Prindërit Fisniku dhe Almedina, kanë dy fëmijë Reisin- tre vjeçar (i cili është i prekur me Sindromën Down), si dhe Esilën 5 muajshe.

Vajza do të trajtohet në spitalin e Turkisë, pas kimioterapise do të operohet.

Për shkak të kushteve ekonomike dhe pamundësisë për mbulimin e shpenzimeve, prindërit bëjnë apel për ndihmë financiare.

Ndihmat mund të dërgohen në këto të dhëna:

Xhirollogaria për Kosovë:

Emri dhe mbiemri: Almedina Morina

Raiffaisen Banka

Nr. i xhirollogarisë: 1507001006056860

Xhirollogaria për Evropë:

Beneficiary’s name: Almedina Morina

SËIFT code: RBKOXKPR

IBAN XK051507001006056860

Të dashur miq, Esila e vogël ka nevojë për ndihmën tonë🙏. Të bëhemi prapë bashkë për të!

Posted by Qëndron Kastrati on Wednesday, October 28, 2020
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat